Türk Twitch Yayıncıları

Türk Twitch Yayıncıları

Türk Twitch Yayıncıları

 

İnternette birçok platform bulunmaktadır. Twitch platformu da ülkemizde sıkça takipçisi olan ve canlı yayınlar ile birlikte fenomen olmanızı sağlayan bir platformdur. Twitch dünya çapında ünlü bir platform olduğu gibi ülkemizde de oldukça ünlü bir platform haline gelmiştir. Twitch 2011 yılında piyasaya sürülmüş olan genellikle video oyunlarını canlı yayın akışı ile birlikte izleyiciye sunmaya yarayan bir platformdur. Türkiye'de de birçok çok Türk twitch yayıncıları bulunmaktadır. Bu yayıncılar video oyunu esnasında eğlenceli sohbetleri ile takipçi sayısını arttırmayı başarmış olan yayıncılardır. Kısa sürede de Twitch platformunda fenomen halilne gelmeyi başarmışladır.

 

 1) Ahmet Sonuç

 

 Ahmet Sonuç namı değer Jahrein. Twitch denilince Türkiye'de akla ilk gelen isimlerden bir tanesidir. Hem oynamış olduğu oyunlar ile hem de gündeme dair izlediği videolara kendi yorumunu katarak takipçi sayısını arttırmayı başarmış bir fenomendir. Twitch platformunda Türkiye'de en zirvede yer alan isimlerden bir tanesidir. Ahmet Sonuç özellikle strateji oyunlarını daha çok oynamakta ve bu oynadığı oyunları izleyicilere sunmaktadır.

 

 2) Kemal Can Parlak

 

 Kemal Can Parlak da aynı şekilde Twitch platformunda tanınan isimlerden bir tanesidir. Twitch'de ki adı ise Kendine Müzisyen olarak bilinmektedir. Kemal Can Parlak Twitch platformunda kendine has özgün yayınlar ile birlikte ünlenmeyi başarmıştır. Daha çok müzik yayınları ve başkalarına yapılan telefon şakaları ile takipçi sayısı bir hayli yüksektir. Kemal Can Parlak aynı zamanda oyun yayınları da yapmaktadır.

 

 3) Afşar Tuna Ekşen

 

 Twitch'de en farklı yayınları yapan yayıncılardan bir tanesidir. PintiPanda lakabı ile bilinen Afşar Tuna Ekşen Twitch platformunda hikaye anlatıcısı olarak da bilinmektedir. Eğer siz de hikaye tarzı oyunları izlemeyi seviyorsanız Afşar Tuna Ekşen'i takip edebilirsiniz. Yayınları son derecede eğlenceli olan ve izleyiciyi ekrana kilitleyen Afşar Tuna Ekşen'in takipçi sayısı da milyonu geçmiştir.

 

 4) Cantuğ Özsoy

 

 Unlost olarak bilinen Cantuğ Özsoy aynı zamanda youtube platformunda da ünlü bir kişiliktir. Türkiye ise ilk onu twitch ortamında tanımıştır. Uzun yıllardan beridir oyun sektörü ile haşır neşir olmuş bir kişidir. Özellikle Half Life, Dota gibi oyunlarda fark yaratan Cantuğ Özsoy izleyiciyi ekrana kilitleyen bir yayın anlayışı vardır. Aralıkla PUBG ve CS Go da oynayarak izleyiciyi eğlendiren bir Twitch yayıncısıdır.

 

 5) Necati Akçay

 

 Daha çok PUBG oynamayı sevenler için oluşturmuş olduğu yayınları ile ünlenmiştir. Necati Akçay Twitch de ZeeooN olarak bilinmektedir. Takipçi sayısı da bir hayli fazla olan Necati Akçay kısa süre içerisinde de ünlenmeyi başarmıştır. Necati Akçay aynı zamanda PUBG turnuvalarına da katılan bir isimdir.

 

 6) Cem Karakoç

 

 Takip edilesi bir Twitch yayınları yapan Cem Karakoç PUBG denilince Twitch de akla ilk gelen isimlerdendir. Mithrain lakabı ile Twitchde en ünlü yayıncılardan bir tanesidir. Takipçi sayısı da artmaktadır.

DİĞER İÇERİKLERİMİZE DE BİR GÖZ ATIN

Influencer Dünyasından size özel oluşturduğumuz içeriklere bir göz atın
Türk Instagram Fenomenleri
Türk Instagram Fenomenleri
Ülkemizde en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından birisi instagramdır. İnstagram da takipçi sayıları milyonları aşmış olan birçok Türk instagram fenomenleri bulunmaktadır. Bu instagram fenomenleri gerek sunmuş olduğu eğlenceli içerikleri gerekse de bazı yapmış oldukları çekilişler ile birlikte kullanıcıyı cezbetmektedir. Türk instagram fenomenlerinin sayısı bir hayli fazladır. Sayıları h...
Türk Twitch Yayıncıları
Türk Twitch Yayıncıları
Türk Twitch Yayıncıları İnternette birçok platform bulunmaktadır. Twitch platformu da ülkemizde sıkça takipçisi olan ve canlı yayınlar ile birlikte fenomen olmanızı sağlayan bir platformdur. Twitch dünya çapında ünlü bir platform olduğu gibi ülkemizde de oldukça ünlü bir platform haline gelmiştir. Twitch 2011 yılında piyasaya sürülmüş olan genellikle video oyunlarını canlı yayın akışı ile bir...
Influencer Nedir?
Influencer Nedir?
Sosyal Medya Influencer Nedir?Son on yılda sosyal medyanın öneminin hızla arttığını gördük. Ocak 2019 We Are Social raporuna göre, 3.484 milyar insan aktif olarak sosyal medya kullanıyor - bu dünya nüfusunun% 45'i.Bu insanlar kaçınılmaz olarak, karar verme süreçlerinde onlara rehberlik etmek için sosyal medyadaki influencerlarını ararlar.Sosyal medyada etkili olanlar, belirli bir konuda bilgi ve u...